Αρχική » Ιστολόγιο » Ειδήσεις » Ηρακλής Αγίων Δέκα – ΑΠΣ Μπενίτσες 2-2, Κυριακή 16-2-2014

Ηρακλής Αγίων Δέκα – ΑΠΣ Μπενίτσες 2-2, Κυριακή 16-2-2014

Αναρτήθηκε σε: Ειδήσεις 0

Τελευταία ανανέωση 10 Οκτωβρίου, 2023 ώρα 12:51 μμ

Κυριακή 16 φεβρουαρίου 2014

Στο γήπεδο των Αγίων Δέκα έγινε ένα επεισοδιακό τελικά ντέρμπυ, από τη μία η ομάδα της Μπενίτσας με την εμπειρία και δύναμη των παικτών της που όμως ήταν πολύ μακρυά από τις τελευταίες τους μεγάλες εμφανίσεις και από την άλλη η νεανική και γρήγορη ομάδα των γηπεδούχων.

Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τις Μπενίτσες όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά από γκολ από μακρυνό σουτ του Endri γύρω στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, για να ισοφαρίσουν όμως μετά από λίγα λεπτά με απευθείας κτύπημα φάουλ από τα αριστερά του Στρατηγού, μπάλα χτύπησε στο έδαφος και ξεγέλασε τον τερματοφύλακα καταλήγοντας στα δίχτυα.
Και ενώ όλοι περίμεναν το τέλος του Α ημιχρόνου στο 45ο λεπτό έγινε το 2-1 για τους γηπεδούχους, μετά από λάθος απομάκρυνση του Καραντινού και καραμπόλα στην πλάτη του Endri η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία του Ντάϊκου.

Λίγο καλύτερη αλλά χωρίς τελικές προσπάθειες η Μπενίτσα στο 2ο μέρος και συνεχείς καθυστερήσεις από τους παίκτες του Ηρακλή, έτσι φτάσαμε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν το κόρνερ από δεξιά του Στρατηγού και η κεφαλιά του Γιούργα έσωσε την παρτίδα για τους Μπενιτσιώτες, τελικό αποτέλεσμα 2-2 , τρείς κόκκινες κάρτες για τις Μπενίτσες που ισοφάρησαν με 9 παίχτες στο γήπεδο και τελείωσαν τον αγώνα με 8 μετά την αποβολή και του τερματοφύλακα Ντάϊκου όταν αυτός διαμαρτυρήθηκε χωρίς λόγο στον επόπτη, ακολούθησαν επεισόδια στα αποδυτήρια.

Ο Διαιτητής ήταν μέτριος, δεν έκανε σοβαρά λάθη αλλά εκνεύρισε αρκετά τους παίκτες, η δεκάλεπτη περίπου καθυστέρηση που κράτησε μπορεί να φαίνεται μεγάλη αλλά ήταν απόλυτα δικαιολογημένη αφού μετά το 2-1 οι παίχτες του Ηρακλή Αγίων Δέκα έπεφταν στο έδαφος με την παραμικρή επαφή και έμεναν κάτω για αρκετή ώρα με προφανή σκοπό την καθυστέρηση του αγώνα, επίσης και στις στιγμές των αποβολών υπήρχαν διακοπές του αγώνα για αρκετά λεπτά.

Η ομάδα της Μπενίτσας δεν ήταν καλή σήμερα και το αποτέλεσμα κρίνεται γενικά δίκαιο.

Νέα

COVID-19: Ειδήσεις για τον Κορωνοϊό

|

Η Ασθένεια που προκαλείται από τον νέο Κορονοϊό ονομάστηκε COVID-19 και παρά τις αρχικές προβλέψεις, μέσα σε ελάχιστο χρόνο επεκτάθηκε και έξω από τα σύνορα της Κίνας, σε ολόκληρο τον κόσμο.… Δείτε περισσότερα

Ένα Γράμμα από τον Κορωνοϊό στην Ανθρωπότητα

|

Σας χαιρετώ, είμαι ο covid-19.
Πολλοί από εσάς με γνωρίζουν πιο απλά σαν Κορονοϊό. Ναι λοιπόν. Εγώ είμαι ο SARS-CoV-2.… Δείτε περισσότερα

|

Στο γήπεδο των Αγίων Δέκα έγινε ένα επεισοδιακό τελικά ντέρμπυ, από τη μία η ομάδα της Μπενίτσας με την εμπειρία και δύναμη των παικτών της που όμως ήταν πολύ μακρυά… Δείτε περισσότερα

Κοπή της Πίτας του ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ – Δευτέρα 17-2-2014

|

Με μεγάλη προσέλευση κόσμου, πρωτοφανή θα λέγαμε για τα τοπικά δεδομένα έγινε σήμερα Δευτέρα τις 6 το απόγευμα η κοπή της πίτας του Αθλητικού Ποδοσφαιρικού Συλλόγου Μπενιτσών… Δείτε περισσότερα

ΑΠΣ Μπενίτσες – Α.Ο Κάβος 3-2, Σάββατο 15 Μαρτίου 2014

|

Επιτέλους μετά από 3 αγωνιστικές χωρίς νίκη η ομάδα μας επέστρεψε στις επιτυχίες με νίκη επί του πρωτοπόρου Κάβου με 3-2… Δείτε περισσότερα